Pompėjos krosnys

 

POMPĖJOS KROSNIS, KAS TAI?

     Mūsų itališko stiliaus krosnys yra gaminamos iš degtų rankų darbo karščiui atsparių plytų. Jos yra apvalios formos. Puikiai tinka ne tik picų, bet  ir juodos duonos gamybai, arba įvairių troškinių ruošimui. Krosnies sienelės yra apie 100 mm storio, dėl to turi didelę terminę masę. Didelė masė kartu su viršutiniu izoliaciniu sluoksniu veikia termoso principu. Aukšta temperatūra gali būti laikoma iki 24 valandų. 

     Šiuo metu siūlome 70 ir 90 cm diametro krosnis. 

   

 Kadangi kiekviena krosnis yra gaminama pagal individualų užsakymą, galime prisitaikyti prie kiekvieno kliento poreikių ir norų. Tai apima:

  • Individualios apdailos tipo, spalvos, bei formos pasirinkimą.
  • Vienas patogiausių variantų užsakovui yra pečius pagamintas ant betoninės plokštės. Jis yra apšiltintas iš apačios ir iš viršaus, su apdaila. Atvežamas į kliento nurodytą vietą su mašina su kranu ir pastatomas ant pamato.

Pečius su plokšte:

Jam gali būti paruošti įvairaus tipo baziniai pamatai:

  • Taip pat pečius gali būti statomas ant užsakovo paruošto pagrindo.

  • Yra mobili versija

 

KODĖL KUPOLAS?

 

 

 

 

 

 

Ši konstrukcija yra gerokai sudėtingesnė už stačiakampio pečiaus konstrukciją. Ją yra gerokai sunkiau padaryti. Tačiau šis variantas turi didelių pranašumų:

  • pečius sunaudoja žymiai mažiau kuro
  • 30-50 % greičiau šyla
  • sienelės šyla tolygiai nuo pat apačios iki viršaus. Stačiakampės krosnies viršus yra labai karštas, o sienelių temperatūra yra žemesnė
  • kepant picą, vienoje pusėje, kitoje pečiaus pusėje turi rusenti maža ugnis, kuri kildama "lubomis" tarsi padaro grilio efektą

RANKŲ DARBO PLYTOS

Plytos yra daromos rankiniu būdu. Naudojamas pilnai išvalytas nuo priemaišų molis ir maltas šamotas. Sistema yra padaryta taip, kad visos plytos idealiai tinka savo vietoje. Dėl to jos sujungiamos vos kelių milimetrų siūle. Dėl to konstrukcija yra patikima ir ilgaamžė.

 

AUKŠČIAUSIOS KOKYBĖS VOKIŠKAS ŠAMOTAS

Kepimo paviršius yra gaminamas iš RHS šamoto, kuris pilnai atitinka itin griežtus B 8306 normos reikalavimus. Jie apibrėžia kokybės kontrolės reikalavimus, įskaitant tankio, poringumo, atsparumo gniuždymui, atsparumo kaitrai, bei išsiplėtimo ir susitraukimo ribų reikalavimus. Šis šamotas yra sertifikuotas ir tinkamas liestis su maistu.

 

 

 

PEČIAUS APŠILTINIMO SLUOKSNIS

Gali būti pasirinktos įvairios kilmės apšiltinimo medžiagos. Tai priklauso nuo pasirinktos konstrukcijos ir pečiaus naudojimo vietos (lauke ar patalpoje).
Jei norima, kad matytųsi apvalaus kupolo forma, galima naudoti keraminę vatą (brangesnis variantas), arba karščiui atsparę mineralinę vatą.  Tada paviršius yra nutinkuojamas ir daroma galutinė apdaila.
Jei norim, kad pečius atrodytų, kaip "namukas" su stogu, reikia mūryti sienas, bet tada gali būti naudojamos birios medžiagos: vermikulitas (brangesnis variantas) ar keramzitas.


 

Apšiltintas keramine vata.

 

 

 

Toks variantas turi privalumą, nes gali stovėti lauke, kaip savarankiška konstrukcija.
Kitos konstrukcijos turi būti po pavėsinės stogu arba mobilios, kurias galima laikyti.

 

 

 

 

 

Picų pečius , malkinė krosnis , duonkepė , malkinė duonkepė , picų kepimo pečius ,  malkinė picų krosnis , duonkepė krosnis , lauko židiniai , lauko židinys , lauko pečius , mobili duonkepė , mobilus picų pečius , molinė duonkepė , molinis picų pečius , malkinis picų pečius , lauko duonkepė , lauko picų pečius , itališkas picų pečius , picų pečius iš plytų, picų krosnys, picos krosnis, lauko krosnys, lauko krosnis